Dnes je piatok, 21.jún 2019, meniny má: Alojz
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Bryan Singer čelí ďalšiemu obvineniu zo sexuálneho zneužívania

máj 05, 2014 - 10:29
S obvineniami filmového režiséra Bryana Singera zo sexuálneho obťažovania sa roztrhlo vrece. Singer sa mal spolu s broadwayským producentom Garym Goddardom nevhodným spôsobom dotýkať nemenovaného britského mladíka.
Americký filmár Bryan Singer, ktorého minulý mesiac zažaloval istý Michael Egan za sexuálne zneužívanie, čelí ďalšej podobnej žalobe zo strany nemenovaného britského mladíka. Žalobu v jeho mene podal právnik Jeff Herman, ktorý zastupuje aj spomínaného Egana.
 
Michael Egan, údajne sexuálne zneužitý herec
 
Brit v žalobe tvrdí, že Singer spolu s broadwayským producentom Garym Goddardom sa ho nevhodným spôsobom dotýkali v hotelovej izbe v Londýne, keď bol ešte tínedžer. Chlapca mal ako prvý kontaktovať cez sociálne siete Goddard, keď mal 14 rokov. Producent mu povedal, že vyzerá dobre a že pozná ľudí v Hollywoode a Londýne, ktorí by mu mohli pomôcť s hereckou kariérou. O rok neskôr sa mal Goddard na nahého chlapca pozerať cez webkameru, a keď mal tínedžer 15 alebo 16 rokov, mali mať spolu sex v hotelovej izbe. Singer s Goddardom sa údajne chlapca nevhodným spôsobom dotýkali po afterpárty po filmovej premiére v Londýne, pričom keď im chlapec povedali, aby prestali, Goddard mal zavolať "veľkého svalnatého muža", ktorý tínedžera udrel. V žalobe sa ďalej uvádza, že chlapec si iba prednedávnom uvedomil, že toto sexuálne zneužívanie zo strany Singera a Goddarda má negatívny vplyv na jeho psychiku a spôsobilo mu vážne emočné ťažkosti.
 
Zľava Jeff Herman, právnik a Michael Egan, údajne sexuálne zneužitý herec
 
Singerov právnik Marty Singer uviedol, že tieto obvinenia sú, rovnako ako v prípade Egana, absolútne nepravdivé. "Po tom, čo sa predchádzajúca vymyslená žaloba zo strany pána Hermana ukázala vďaka nevyvrátiteľným dôkazom ako nepravdivá, si pán Herman v zúfalstve vymyslel nové anonymné obvinenia proti pánovi Singerovi, u ktorých sa nám taktiež podarí dokázať, že sú nepravdivé. Je načase, aby sa médiá a verejnosť začali zaujímať o hanebné pohnútky a taktiku pána Hermana, za ktorými je očividne iba jeho snaha otriasť nevinným človekom ako je Bryan Singer. Plánujeme požiadať o udelenie sankcií voči pánovi Hermanovi za jeho bezohľadné a neetické správanie," uviedol Marty Singer. Obvinenia rovnako označil za nepravdivé aj Goddardov právnik Alan Grodin. 
 
Infoblok:
Štyridsaťosemročný Bryan Singer je rodákom z New Yorku a ako režisér debutoval v roku 1988 krátkometrážnou snímkou Lion's Den, v ktorej si zahral napríklad Ethan Hawke. Medzi jeho najznámejšie filmy patria Podozriví (1995), X-Men (2000), X-Men 2 (2002), Superman sa vracia (2006), Valkýra (2008) alebo Jack, zabijak obrov (2013). Tento mesiac sa dostane do slovenských kín snímka X-Men: Budúca minulosť a režírovať by mal aj ďalší diel s názvom X-Men: Apocalypse. Bol taktiež jedným z výkonných producentov seriálu Dr. House (2004 - 2012), pričom dve epizódy aj režíroval.
 
Zdroj: SITA
Foto: SITA/AP
 
Podobné články:
 
 
 

- - Inzercia - -